NOVINKY a INFO

Zrušení táry 

Vážení zákazníci,

rádi bychom vás informovali o změně údajů uváděných na etiketách léčivých látek, pomocných látek a magistraliter přípravků vyrobených společností Dr. Kulich Pharma, s.r.o. Od dubna 2021 postupně nebude na etiketě uváděn údaj o táře (tj. hmotnost prázdného obalu).

Informace o táře je nepovinný údaj, jehož uvádění na etiketu není vyžadováno žádným platným legislativním předpisem. Veškeré zboží vyráběné společností Dr. Kulich Pharma, s.r.o. podléhá režimu Správné výrobní praxe (SVP). Deklarovaná hmotnost je zajištěna implementací různých nástrojů farmaceutického systému jakosti, včetně dodržování validovaných a řízených výrobních postupů, kalibrovaných vah, validního softwaru a kvalifikovaných plnících zařízení.

Plně si uvědomujeme, že údaj o táře byl využíván během vstupní kontroly jak v lékárně, tak u ostatních zákazníků. Často však představoval zdroj chyby či důvod k reklamacím, a to především u skleněných obalů, kde skutečná hmotnost prázdného obalu neodpovídala táře uvedené na etiketě. Hmotnost skleněných obalů značně kolísá, a tedy informace o táře může být zavádějící.

Z výše uvedených důvodů jsme se rozhodli tuto změnu postupně implementovat na všechny vyráběné produkty, s výjimkou návykových látek a prekurzorů drog. S ohledem na přísnou kontrolu těchto sledovaných látek zde bude údaj o táře ponechán.

Děkujeme za vaši důvěru.

V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obracejte na naše Call centrum nebo na oddělení QA – telefonicky či emailem: 

Dr. Kulich Pharma, s.r.o.

Monika Brumlová monika.brumlova@kulich.cz, tel. 323 619 771;

Johana Lenke johana.lenke@kulich.cz,  tel. 323 619 772

 

 

 


Dr. Kulich Pharma; s.r.o.

IČ: 27487555

získala v rámci hodnocení CZECH TOP 100 skóringové ocenění Czech Stability Award
a zařadila se tak mezi nejstabilnější firmy v České republice.

 

Dr. Kulich Pharma; s.r.o.

Company ID: 27487555

has received the Czech Stability Award as part of the CZECH TOP 100
Scoring and has joined the ranks of the most stable companies in the Czech Republic

 

 

 

NOVINKY V NAŠEM SORTIMENTU

Informace o novinkách:

Při prohlížení v eShopu jsou všechny NOVINKY v jednotlivých sekcích označeny piktogramem

Tip:
Novinky
, včetně obrázků, si můžete prohlédnout za pomocí funkce "Hledání" v levé horní části menu. Do kolonky pro hledání napište slovo novinka a klikněte na OK. Systém najde všechny novinky a zobrazí Vám je.

YjE2OTI0MG